Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fiv

Že by to nevěděl?

V žádném případě to není tak, že by to nevěděl on, nebo jemu podobní. Je mi jasný jaký to má účel, Budou to omýlat tak dlouho až se z této lži stane pravda, podle hesla stokrát vyřčená lež je pravda. Rozděl a panuj nic jiného to není. Tuhle písničku zkoušejí pořád dokola a pořád dokola jim na to skáčeme.

+1/0
3.1.2012 20:59

Harry_sportsman

Gazdík není mimozemšťan,

je to jen balík ze Suché Loze, jehož politická kariéra je založená na lezení do zadku Kalouskovi.

+4/0
2.1.2012 15:52

krllo

On je pouze užitečný hlupák.

V republice už toho moc k rozkradení není. Zbývá jen důchodové a zdravotní pojištění. Proto je účelově schováno v rozpočtu, aby se mohlo plakat, jak velké jsou mandatorní výdaje!!

+5/0
2.1.2012 15:09

Stará kára

Re: On je pouze užitečný hlupák.

To je v tom rozpočtu z tohoto důvodu důchodové pojištění "skryto" již 150 let?

Myslet si, že zdravotní pojištění je součástí rozpočtu může jen absolutní ekonomický blb.  Co takhle zdravotní pojišťovny - to vám nic neříká?

0/0
2.1.2012 18:11

Harry_sportsman

Re: On je pouze užitečný hlupák.

Pane Káro, že jste již hodně senilní, jsme poznali. Ale že je vám už víc než 150 let, to jsem tedy netušil. ;-D

+1/0
2.1.2012 20:24

krllo

Re: On je pouze užitečný hlupák.

Nápodobně.;-D

0/0
2.1.2012 21:01

misaviki

.

Gazdík není mimozemšťan, je to vůl. Ale jedna věc je pravda, vždycky když vidím bezdomovce nebo matku s dětmi v azyláku, přemýšlím, kde je jejich rodina. Jsem si jistá, že mě by nikdy mí rodiče, ale ani tety a strejdové nenechali na ulici! A taky když vidím starého dědu nebo babičku bezdomovce, přemýšlím, kde jsou jejich děti, případně co ti lidé v životě provedli, že je jejich blízcí zavrhli. Když jsem byla malá, bylo normální, že žili staří a mladí a dělili se o náklady na provoz domu nebo bytu. Dnes žije každý sám a řve, že na to nemá. Proč babičku, která nemá na nájem, nevezmou k sobě její děti? Finančně to pomůže všem zůčastněným a starý člověk nebude sám.

+7/0
2.1.2012 10:58

J.K.S

Re: .

Není to tak černobílé. Jsem před důchodem, mám úvěr na bydlení, který budeme splácet do 70 let ( takto pozdě proto, že teprve nedávno jsme přestali podporovat děti na VŠ). Můj bratr žije velmi nerozumným způsobem, nedá se s ním mluvit o tom, aby své požadavky přizpůsobil svým příjmům, odmítá "podřadné" práce. Můžete mě odsoudit, ale já ho nebudu finančně podporovat, až zemře maminka, která ho dotuje. Ani si ho k sobě nevezmu. Komu není rady, když se s tím ještě něco dá dělat, tomu není důvod pomáhat, když ho jeho způsob života dostihne. Tím spíš, že i ve vztahu k mamince je to pěkně nevděčný syn. (Ne, nezávidím mu, hanba by mě fackovala, kdybych žila na úkor své staré maminky.)

+3/0
2.1.2012 11:39

jarinka

Re: Jistý si nemůže

být nikdo. Najednou zjistíte, že syn místo do práce chodí hrát automaty a že bere drogy. Dcera místo studia dělá děvku někde v baru. Manželovi krachuje firma a musí si půjčovat. Dostanete obsílku od exekutura a ve stejnou dobu vás vyrazí z práce. Hroutíte se a nemáte sílu babičku a dědu alkoholiky brát z ulice k sobě domů a ani nikoho žádat o pomoc. ;-)

+1/0
2.1.2012 11:47

Bára33

Re: Jistý si nemůže

Ale to jste na omylu... pokud zvládnete své děti skutečně vychovat - nejlépe příkladem svým vlastním a širší rodiny, je pravděpodobnost, že by se děti daly tou cestou co píšete, opravdvu velice malá (téměř žádná). A žijete-li v harmonickém manželství, tak před vámi manžel nebude tajit, že má problémy v podnikání, ale začnete to společně včas řešit... Jenže podmínkou toho všeho je právě ta fungující rodina, vyznávající tradiční hodnoty...

0/0
2.1.2012 15:48

jarinka

Re: Jistý si nemůže

To byla spíše sranda... Tolik neštěstí jednu jedinou ženskou snad potkat nemůže. I když - o tom až příště.

0/0
2.1.2012 18:42

MOTOTESHIKUZU

Karma s hvězdičkou !!

R^R^!!!!!!

+5/0
2.1.2012 10:27

Stará kára

Vážený mimozemšťane Přeučile

Vy jste se asi nikdy nedozvěděl, že pro průběžný systém důchodového pojištění nikdy žádné fondy neexistovaly. Že příjmy důchodového pojištění jsou příjmy rozpočtu a náklady na důchody jsou výdaji téhož rozpočtu. Takže netušíte, že neexistující fondy nemohl nikdo prožrat (tím méně pan Gazdík), že z neexistujících fondů nelze nijak plnit žádné pokladny (nejen ty stranické).

No - kdo by živil bezdětné starší lidi v dobách, kdy důchodové zabezpečení neexistovalo?  To je odpověď na vaši otázku, kdo bude živit lidi, kteří jsou líní (vím, že to neplatí úplně o všech) živit a vychovat alespoň pár potomků.

+1/0
2.1.2012 10:20

dva mraky

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Jj má tam chyby. Ale to nic nenění na faktu, že zatímco povinně investujete nemálo peněz do důchodového systému tak nakonec můžete mít houbelec. Pokud za této situace přijde nějaký chytrák a začně plácat  o morálce opravdu

+1/0
2.1.2012 10:33

dva mraky

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

....opravdu chápu jeho rozhořčení

0/0
2.1.2012 11:04

MacX

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Ne příliš vážený pane Stará káro, bezdětných lidí bylo v minulosti ještě více, než dnes. Tou minulostí myslím třeba 18. nebo 19. století. To, že o tom nic nevíte, je chyba jen a jen vaše. Čím se tyto časy lišily od těch našich, byly předpoklady pro "postarání se" i o tyto lidi. Například existoval institut obecního práva, obecní výminky a chudobince, atd. atd. A hlavně existovala širší rodina, která se nemusela stěhovat za prací. Dnes nic z toho víceméně neexistuje.

A sociální stát, který vynašel konzervativní (!) Bismarck jako náhradu rodinné a obecní péče, dnes salámovou metodou likvidujeme. Tak jo, ale až se to začne týkat i mne, tak ty, co za to můžou, vezmu do pekla s sebou. Tak ať s tím dopředu počítají. Zvláště Drábek mne bude zajímat.

+4/0
2.1.2012 10:48

Stará kára

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Aha, A dnes širší rodina neexistuje?  Ta rodine, přestěhovaná, si nemůže potřebného přistěhovat?

Obecní chudobinec existoval. To je pravda.  Byl lepší, než malý důchod?

Ano, chytrý Bismarck zavedl průběžné pojištění (mimochodem - původně pro vojáky). V době, kdy se na jednu matku dožily dospělosti skoro tři děti.  Trochu jinak vypadá matematika průběžného důchodu (do budoucnosti) v případě, že porodnost na jednumatku je nižší, než 1,7 dítěte.  To, že tento fakt nerespektujete je zase vaše chyba.

Můžete uvést pramen, ze kterého vychází vaše tvrzení o počtu bezdětných žen v 18. a 19. století? (V současnosti je bezdětných žen nad 45 let kolem 4,5 %).

+1/0
2.1.2012 11:30

MacX

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Širší rodina neexistuje v tom smyslu, že by bydlela v jedné obci, či dokonce v jednom domě. A následně vzniká problém, že dotyčného starého si musí nastěhovat k sobě jedna z rozstěhovaných rodin, takže ta si vybere černého petra a ostatní sourozenci a příbuzní jsou v pohodě. Není divu, že o takové drahé privilegium málokdo stojí. 

Obecní chudobinec je rozhodně lepší, než malý důchod, který mi bude stačit na pronájem staré garáže s kamínky.

Demografie je důsledek faktu, že lidi si nemohou rodinu dovolit. Ti chudší nemají prachy, ti bohatší se 3 mateřskými profesně zlikvidují. Samozřejmě, hrají tam taky roli vyšší nároky lidí a neochota o ně přijít, ale to je po staletích růstu produkce a produktivity docela přirozené. Plky o tendenci mladých si užívat apod. může trousit jen naprostý dement.

0/0
2.1.2012 12:22

Stará kára

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Tak v jednom domě zas ta širší rodina nebydlela ani v 18. století (pokud nebydlela v pastoušce - ale to se zase sotva postarala o sebe).  A majetnější (měšťanské) rodiny již zdaleka nebydlely ani v jednom městě.  Nebylo vše dle Jiráska či Raise.

Pane - rodinu měli lidé i ve válkách i po nich (a mnohdy opravdu pustošivých). Pane, považuji za darebáka každého, kdo chce tvrdit, že jsem měl lepší materiální podmínky pro své tři děti v letech 1967 až 1990 než má 80 % současných potencionálních rodičů. A to jsem neměl nejnižší plat a i na melouch jsem občas dosáhl.

Ne pane - kdo chce dítě mít, ten ho uživí (pokud ovšem oželí zahraniční dovolenou, lyžování v Alpách a bohatý šatník). Ne pane - kdo děti chtěl, měl je i v obtížných podmínkách. Pokud by tomu tak nebylo, vymřela by Evropa za třicetileté války, o té stoleté ani nemluvě.

Jo - třemi mateřskými se lékařka či odborná asistenta profesně zničila vždy.  Vidíte - je to o prioritách.

0/0
2.1.2012 18:20

MacX

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

"V České republice byl podíl bezdětných žen relativně vysoký ve starších generacích (mezi lety 1910 a 1920 se pohyboval okolo 15 %..." http://praha.vupsv.cz/Fulltext/vz_180.pdf

0/0
2.1.2012 12:22

Stará kára

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Já vím. Jaksi nebyli muži a svobodné matky nebyly v módě.

Jenže vy výslovně píšete o 18. a 19. století. A já se výslovně ptal na prameny, které vás k vašemu tvrzení o počtu bezdětných v této éře opravňují.

0/0
2.1.2012 18:23

jeste asocialnejsi grupa

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

a kdo vam brani vyuzit sluzeb sirsi rodiny i dnes ?

0/0
2.1.2012 11:48

Hvězdář

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Poněkud si Stará káro odporujete. Samozřejmě, že jsou příjmy důchodového pojištění příjmy státního rozpočtu a jako takové se rozplývají i do jiných položek, než je vyplácení důchodů. A to je právě ten průšvih, protože se z nich mohou financovat kdejaké pofiderní výdaje, jakými jsou i stranické pokladny!

Co se týká druhé části vaší reakce, sám mám děti tři a při jejich příjmech mohu sotva doufat, že mne budou na stará kolena živit. To se máme podle vás vrátit do středověku, kdy byli rodiče zcela závislí na svých potomcích? No potěš pánbůh, to je ale logika!:-P

+1/0
2.1.2012 10:58

pedr64

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

ale to platí i naopak...když bude na důchodovém účtu nedostatek(a to se s očekávaným demografickým vývojem stane  záhy) budou důchody sanovány z jiných částí rozpočtu

0/0
2.1.2012 11:12

Stará kára

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

A víte, že já jsem namítal 1. jen důchodový účet  (a již deset let tradovaných 200 mld.), který neexistuje   2. podiv nad tím, že někdo chce, aby se o rodiče staraly děti, když je dětí čim dál míň - jako by za pokles porodnosti mohl stát a nikoliv právě potencionální (ne)rodiče.

No - u průběžného důchodu je samozřejmé, že peníze tečou přes rozpočet. Jen tak je zaručeno vyplácení důchodů i v případě, že nastane pokles výběru (jak je tomu například v současnosti).

0/0
2.1.2012 11:21

Stará kára

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Mám - bohužel - už jen dvě děti ze tří. A jsem si jist, že by mě, bylo-li by to nutné - uživili. Ostatně - s dvěma tisíci minima bych se (ač nerad) uživil. Takže by šlo o karimatku. Spacák mám svůj.

0/0
2.1.2012 18:34

Boridoj

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Vážená Stará káro, nevím jak jste stará, ale pokud jde o důchodový účet, tak se strašně mýlíte. Přibližně do roku 1993 samostatný důchodový účet skutečně existoval, byl oddělený od státního rozpočtu a v tehdejší době vykazoval mnohamiliardový přebytek, který postačoval zhruba na dvacetileté financování důchodů. Jenomže tehdejšímu ministru financí panu Klausovi nějak pochyběly penízky v rozpočtu, tak tento důchodový účet "stopil" a zahrnul ho do státního rozpočtu. Penízky se pěkně rozfofrovaly a od té doby páni potentáti pláčí, že peníze na důchody nejsou a nebudou. Proto nám dneska vláda musí "zvednout žlab", prodlužovat věk odchodu do důchodu a zavádět druhé a třetí zlodějské pilíře, víme?

+6/0
2.1.2012 11:37

pedr64

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

1993, teď máme 2012, tedy skoro těch vašich 20 let. A co te´d? Důchody by se nevyplácely???

0/0
2.1.2012 11:46

Boridoj

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Vyplácely. Lidé totiž těch dvacet let stále platili důchodové pojištění, ale nikoliv do samostatného důchodového fondu, nýbrž do státního rozpočtu a tam se ty peníze "ztatily".

+5/0
2.1.2012 11:51

pedr64

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

co uděláte, až na tom samostatném účtu bude míň, než je potřeba každý měsíc vyplatit? to Vám ten rozpočet bude najednou dobrej, že?

0/0
2.1.2012 11:55

krllo

Zaměňujete příčinu a následek.

Samozřejmě, když jej pravice rozkradla, tak by měla platit podle zásady co bylo ukradeno musí být vráceno.!!

+1/0
2.1.2012 15:15

Stará kára

Re: Zaměňujete příčinu a následek.

Podívejte se někdy do státního závěrečného účtu. Kolik bylo vybráno na pojistném celkem a kolik dělaly jen důchody (a to se z pojistného platí i nemocenská a ostatní sociální platby) a kolik dělal příjem z pojistného. Pak vás snad přejde snaha papouškovat sobotkoviny či zavadiloviny.

0/0
2.1.2012 18:39

krllo

Re: Zaměňujete příčinu a následek.

Myslíte jen do posledního ? A co ty rozpočty po roce 1989?

0/0
2.1.2012 21:02

Stará kára

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Do státního rozpočtu se důchodové pojištění platí 150 let.

0/0
2.1.2012 18:31

Stará kára

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Ten důchodový účet neexistoval (pokud tvrdíte opak - podle jakého zákona). A v roce 1993 nebyl pan Klaus ministrem financí ani náhodou.

Mimochodem: kolik že tam v roce 1993 (čtyři roky po revoluci) bylo - rád bych si spočítal, kolik že se za čtyři roky ušetřilo, když by to stačilo na dvacet let. Vás opravdu nenapadá, jaká je to blbost?

Proč je důchodové pojištění součástí rozpočtu má praktický důvod: je zajištěna výplata důchodů i v případě, že příjmy z pojistného jsou nedostatečné. Proto byl příjem i vydání   v ž d y   součástí rozpočtu.

0/0
2.1.2012 11:58

krllo

A vy jste si všiml, že právě v tom je ta finta,

že stát si s nimi zachází jako kdyby byli jeho? A proto se pravicoví politici brání vyvedení důchodového pojištění mimo státní rozpočet, protože by něj nemohli sahat a dělat třeba populistickou politiku vůči živnostníkům, kteří neplatí skoro nic.!!

+1/0
2.1.2012 15:12

Stará kára

Re: A vy jste si všiml, že právě v tom je ta finta,

Pokud jsou příjmem státního rozpočtu jsou "státu".  Jen mě udivuje vaše tvrzení, že  p r a v i c o v í   politici jsou proti vyvedení peněz z rozpočtu. Já jsem proti reformě důchodů (které nepatrnou část vyvádějí) slyšel řvát pány Sobotku, Haška, Ratha, odboráře.  Ti všichni jsou pravicoví?

Jak jste přišel na to, že živnostníci neplatí "skoro nic". Mimochodem: kdyby tomu tak bylo, tak by taky "skoro nic" nebrali ani jako důchod.

0/0
2.1.2012 18:28

hlubič

Re: Vážený mimozemšťane Přeučile

Domnívámse ,že nemáte celou pravdu.V době,kdy vedl stát jako .předseda vlády pan Klaus ,byl výběr na důchody v podstatném přebytku a jmenovaný je klidně použil na jiné účelyTotéž se týkalo zdravotního pojištění.Obě položky byly důkladně vytunelovány.Dnes s drzostí nám tvrdí, že dnešní pracující doplácejí šíleně na důchodce.Také nám tvrdili,že výtěžek z prodeje státních podniků bude směřovat do zajištění důchové reformy,jaká je skutečnost víte sám.Pan Gazdík je vskutku často mluvka, který plácá páté přes deváté.Jenže jak je známo,jdou dnes do politiky zajména lidé,kteří chtějí pomoci především sami sobě.Je mi smutno z toho,že většina národa to dodnes nepochopila.Jsem zvědavý jaké nové lži si vymyslí pravice při příštích volbách(pokud se dožiji,jsem totiž starý muž),aby znovu vyhrála volby.

0/0
13.1.2012 11:44

pedr64

nikdo si žádné

peníze sám sobě na důchod neplatí. Platí důchod těm, co tuto dávku v reálném čase už pobírají.

+2/0
2.1.2012 10:06ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.