Jak vyzrát na Kalouskovu vyšší DPH? Nákupem v cizině!

Tohle se ministru Kalouskovi asi líbit nebude, ale pokud se chová, jak stále tvrdí, ekonomicky on, nemůže se divit, že se budeme chovat ekonomicky i my. Zvedli jste nám DPH a chcete na nás vydělat? Tůdle! Vy jste na nás ušili boudu, ale my vám to oplatíme. Pokud má někdo dost rozumu, doma počítač s internetem a nějakou tu platební kartu, může klidně počítat na vánoční dárky s poloviční sumou, než by musel zaplatit u nás. A začít můžete nejlépe hned.

Nejlépe rovnou do e-shopů

Pominu zde takové globální zásilkové velkoobchody, jako jsou Amazon či eBay, které sice mají obrovskou nabídku, poměrně snadný systém nakupování, v němž se vyzná i úplný laik, ale moc na nich neušetříte. Některé položky jsou sice o něco levnější, ale rozdíly jsou opravdu malé. To už je lepší jít přímo k americkým prodejcům. Existuje celá řada e-obchodů, které tu a tam nabízejí poštovné zdarma a navíc mají mnoho, hlavně víkendových akcí, při kterých náhle spadnou ceny o 50% - 70%. Dobré je využít srovnávačů cen, fungujících na podobném principu, jako naše Heuréka. V USA je to například pricegrabber.com, nebo nextag.com, který vám dokonce srovná ceny v USA, Anglii a Německu. Zjistíte, že stejně jako u nás, se ceny v amerických e-shopech liší často až o stovky dolarů. Bohužel, řada těch e-shopů, které nabízejí nejlepší ceny, často nezasílá zboží do ČR. Ale i to se dá obejít nákupem přes české zásilkové služby typu Shipito, nebo Shopguru.

 Hurá do Číny!

V první řadě rychle zapomeňte na to, že co je čínské, to je šmejd. Mějte na paměti, že 90% velkých světových výrobců značkové elektroniky, fotoaparátů, oblečení a dalšího zboží, dnes vyrábí v Číně. A to se týká takových gigantů, jako je Apple, Samsung IBM a další. Zejména se to týká elektroniky. Kdybyste se podívali do vnitřností svých předražených špičkových přístrojů a zjistili si, odkud jejich součástky pocházejí, skončíte téměř vždycky v Číně. Toho pochopitelně využívají i čínští výrobci elektroniky, kteří naprosto stejné díly, jaké jsou například do vašich smartfonů montovány, používají pro své výrobky. S jedním jediným rozdílem: prodávají je o polovinu, i více, levněji.

Výrazně nižší ceny najdete v Číně i u renomovaných značek. Jen tak namátkou, přítel sháněl slušný fotoaparát a vybral si Nikon D5100. U nás je k mání se základním objektivem za nějakých 16 - 17 000 korun.V čínském e-shopu jej s tímtéž objektivem nakonec koupil za 7500 Kč a to už je sakra rozdíl.

Zapomeňte i na Aukro.cz. Ti co tam prodávají „levnou“ elektroniku, ji všichni stejně nakupují v Číně a vám ji nabízejí o 25%, někdy až o 50% dráž. Navíc si účtují nehorázné poštovné (120 Kč za poslání sluchátek v ceně 100 Kč je zlodějina).

Nenajdete na světě zemi, kde by byla tak pestrá nabídka elektroniky jako v Číně. Pryč jsou ty časy, kdy se i u nás pokoutně prodávaly levné napodobeniny čínských iPhonů či Samsungů, které vám vydržely pár měsíců a pak jste si s nimi mohli leda tak podložit nohu kývajícího se stolu. Výběr v čínských e-shopech je obrovský a kvalita výtečná. Čínská elektronika, ať už jde o zmíněné smartfony, ale i o televize, MP3 přehrávače, fotoaparáty, tablety, nahrávací techniku a další výrobky, je věřte, nevěřte na světové špičce.

Například dnes tak žádané tablety, nemá vůbec cenu kupovat v českých obchodech. Ty čínské jsou vybaveny o 100% lépe, ať už se to týká paměti, výdrže baterií, kvality displeje a množství funkcí. Přitom ceny jsou běžně o polovinu nižší, než u nás. Asi největší cenové rozdíly najdete v různém příslušenství k elektronice, kterého je v čínských e-shopech nepřeberné množství. Pokud se podíváte na jejich nabídku doplňků a příslušenství, budou vám doslova oči přecházet, protože o řadě věcí jste ani netušili, že mohou existovat.

 Jak na to?

Co je na většině čínských e-shopů fascinující, je poštovné zdarma. Málokterý z těch renomovaných vám jej bude účtovat. Navíc se při nákupu mnohdy dočkáte překvapení, protože většina čínských obchodníků přidává do balení jakousi přidanou hodnotu v podobě dárku. K telefonu nebo tabletu tak dostanete někdy ochrannou folii, obal, náhradní baterii a podobně. Například při posledním nákupu špičkového tabletu (u nás by stál nejméně 12 000 Kč, v Číně 5 500 Kč), jsem dostal z čínského e-shopu v balení úplně zdarma přepychový kožený obal, který by u nás stál bratru tak 800Kč. Jak poznáte dobrý čínský e-shop? Stačí se porozhlédnout po internetu, přečíst si hodnocení, řebříčky a doporučené obchody. Já osobně mám ty nejlepší zkušenosti například s dealextreme.com, nebo buyincoins.com případně sunsky-online.com.

Doručovací lhůty jsou dnes srovnatelné s americkými a mnohdy jsou Číňané i rychlejší. Zboží přichází vždy pečlivě zabalené, že máte půl dne co dělat, abyste se přes několik vrstev obalů dostali až k výrobku. Trochu komplikovanější jsou reklamace, ale i v tomto ohledu se mnohé zlepšilo a Číňané je vyřizují bez problémů a bez nějakých sáhodlouhých reklamačních řízení, většinou rovnou zasláním nového výrobku.

Dnes jsem se věnoval převážně elektronice, příště, pokud bude zájem, prozradím některé finty na nákup drahého značkového oblečení, které také seženete v cizině za babku.

Takže adieu pane Kalousku, víte, co si můžete s tou svou DPH udělat???

 

Autor: Pavel Preucil | pátek 9.11.2012 12:56 | karma článku: 36,39 | přečteno: 3615x
  • Další články autora

Pavel Preucil

Kam se poděl jedlý chléb?

10.12.2012 v 15:15 | Karma: 33,58

Pavel Preucil

Poslanecký paskvil XXXL

19.11.2012 v 13:19 | Karma: 35,71

Pavel Preucil

Petr Nečas: Slaboch s egem genia

2.11.2012 v 13:47 | Karma: 47,30

Pavel Preucil

Stahuji a sdílím! Jsem pirát?

19.2.2012 v 13:16 | Karma: 30,62

Pavel Preucil

Politické procesy jsou zpět!

15.2.2012 v 6:45 | Karma: 35,83
  • Počet článků 134
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4405x
Osm let jsem šéfoval nejpopulárnější měsíčník o vědě a technice 21. STOLETÍ, který má úctyhodných 380 000 čtenářů, jako šéfredaktor jsem rozjížděl 2 roky časopis EPOCHA a poté řídil PANORAMU 21. STOLETÍ.Nedávno jsem převzal šéfredaktorskou pozici v novém časopise SVĚT NA DLANI. Mimo to jsem ještě šéfredaktorem časopisu 21. STOLETÍ MOZKOVNA. To vše ve vydavatelství RF HOBBY. Cestuji po našich luzích i po vzdálených zemích a to jak reálně, tak po internetu. Snažím se českému čtenáři představit to nejlepší, co vymyslely moudré hlavy, kterých je u nás i ve světě habaděj.